דף הבית  »  טיפים לאודישנים - הכוכב הבא

טיפים לאודישנים - הכוכב הבא | THE VOICE | X Factor israel

הטיפים הכי חשובים להצלחה באודישנים


מאת: |

מוזמנים לשתף אם אהבתם את המאמר


 10 הטיפים הכי חשובים להצלחה באודישנים - הכוכב הבא | THE VOICE ישראל | X Factor israel


הקדמה:
מאז כוכב נולד 1 ועד היום "נולדו" שלל תוכניות ריאליטי לזמרים, כגון:
הכוכב הבא | THE VOICE ישראל | X-Factor ישראל
* לפניכם הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם להצליח באודישן!

לפני שאתה מחליט להגיע לאודישן, שאל את עצמך האם אתה באמת מרגיש שנולדת לשיר, האם יש לך כישרון מולד לתחום? ובכן הנה מספר אפשרויות לגלות זאת לפני מתן טיפים מרכזיים לנבחנים מתאימים.
1 האם הסביבה שלך מעריכה ואוהבת להקשיב לך שר?
2 האם הלכת לגורם מקצועי לשם קבלת חוות דעה בנושא?
3 האם יש לך ניסיון ב- הופעות, הקלטות , עשיית מוסיקה מקורית, לימודי מוסיקה?
4 האם אתה באמת חולם בכל ליבך להיות זמר או סתם קיבלת חשק רגעי ללכת לאודישן כך פתאום! ומה תעשה במידה ותיכשל באודישן, האם תפסיק להמשיך לחפש את האפשרות להצליח בלי שלל תוכניות הריאלטי? רבים הנבחנים ( כמעט 90% מהם לפי דעתי) אינם יודעים מה דרוש בכדי להצליח באודישן מסוג זה. רובם הולכים כמו שאני הולך למלא לוטו, הסיכוי לזכות בלוטו משתווה לניסיון שלך להיכנס ל: הכוכב הבא | THE VOICE ישראל | X factor israel. אנחנו לא רוצים מזל נטו. שילוב של הכנה נכונה, ידיעה וקורטוב של מזל זהו השילוב הנכון (אלא אם אתם רוצים להיות אלו שעושים צחוק מעצמם למול השופטים ועם ישראל כולו).

במידה ואתם מסמנים V להקדמה זו ומעוניינים להצליח, אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא טיפים חשובים אלו להכנה נכונה ואמיתית לאודישנים של הכוכב הבא | THE VOICE ישראל | X factor israel !

בחירת שיר לאודישן

 1. כלל ראשון, בחר שיר שאתה מחובר אליו, אוהב אותו. השיר צריך לבוא מהלב שלך ויגע בלב השופטים, לכן בחר שיר שמזכיר לך משהוא טוב מעברך, ריח, סיטואציה נעימה וכ"ו. תבחר שיר שיוצא לך לשיר אותו ברכב, במקלחת, כך שהתת מודע שלך לא יצטרך לחשוב, זה פשוט יזרום החוצה חופשי.

  על תמהר לבחור שיר, תתייעץ עם חברים, משפחה, (איש מקצוע עדיף) כך שהבחירה תהיה כמה שיותר מקורית, מגוונת ומרעננת את האוזן. השופטים הם בני אדם כמוך, נימאס להם לשמוע את אותו שיר 1000 פעמים ביום, תנסה לבחור שיר שיש סיכוי שאתה תהיה ייחודי בבחירה.
  כמה פעמים אפשר לשמוע את: לאורך הים, או שיר של ריטה, ישנם אלפי שירים במאגר השירים הישראלי/לועזי ,שירים משנות ה-50,60,70,80. כיום ניתן בעזרת האינטרנט להגיע למאגר אין סופי של שירים/מידע. ובנוסף, כיום (בשונה מבעבר) המתמודדים יכולים לשיר באנגלית.

  בחרו שיר המתאים לאופי שלכם, זה יעזור לכם להיות "אמיתיים" ונינוחים.
  דומה הדבר לאדם אשר לובש בגד שאינו גורם לו להרגיש טוב.

כמה שירים להכין?

 1. חשוב להכין יותר משיר אחד (3 מומלץ). לפעמים השופטים יעצרו אותך וירצו לשמוע את הקול שלך בשיר אחר מסיבה (למשל) שהרבה נבחנים לפניך שרו את אותו שיר ונמאס להם לשמוע אותך שר אותו שיר שוב.

  הם רוצים לשמוע את קולך בא לידי ביטוי בסגנון שירה אחר.
  דוגמה טובה: יהודה סעדו ביצע שיר של אמיר בניון, הוא נשמע בדיוק כמו המקור, (המטרה להיות מקורי) לכן השופטים שאלו אם יש לו שיר אחר, ומיד סעדו שר את השיר אני אוהב אותך לאה, והתוצאה הייתה מדהימה!

  תנסו לגוון בבחירת השירים, שיר קצבי, שיר שקט, שיר עם יכולות תיאטרליות (במידה ויש).
  יהיה נכון להוסיף שיר מקורי. יצירה מקורית מעידה על תוסף לכישרון שלכם ומאפשרת לשמוע אתכם אחרת.
  בעונות המאוחרות יותר של כוכב נולד, ניתנה חשיבות רבה לזמרים יוצרים. בסופו של דבר, לשם אתם רוצים להגיע אלבום מקורי!

על תנסה להראות את כל הכישרון שלך בדקה אחת!

 1. לא נכון הדבר להרשים בדקה אחת, מה שיש לך בגרון 20 שנה. זה יכול להלחיץ אותך, לגרום לך לטעויות מרובות בזמן קצר. עדיף לתת מעצמך מעט, "נכון" ומרגש.

  "לא מגלים את כל הקלפים מיד". במידה והשופטים ירצו הם יבקשו מימך לבצע שיר בסגנון אחר המראה יכולות שונות.
  אתה יכול לגרום צמרמורת בשירה מלטפת ושקטה. במידה ויש לך את היכולת לשיר באופן אחר, תבחר שיר מתאים. "לא מומלץ לערבב חלב עם בשר"...

תדע לבחור סולם נכון לשירים

 1. הקפד להכיר את יכולות המנעד שלך ובחר לך סולם נכון לשיר.
  כך בחשבון שאתה לחוץ ואולי עייף. אינך חייב לבחור את הסולם המקורי של הזמר המבצע, זמר הוא כמו כלי נגינה, לדוגמה:
  מנעד של סקסופון הוא 2 וחצי אוקטבות ושל פסנתר 7 וחצי. כאשר מעבדים יצירה למספר כלי נגינה, המעבד צריך לדעת את היכולות של כל כלי וכלי, כך גם אתה אמור לדעת את היכולת שלך לשיר לפי מנעד, סגנון, גוון.

  לדוגמה: בועז מעודה ניחן בקול גבוהה וצלול ולעומת זאת ישראל בראון, ניחן בקול עדין טבעי ( אולי קטן יותר), אבל מרגש ביופיו. חשוב על זמרים שונים בסגנונם ומה יקרה לך (המאזין) כאשר תשמע זמר עם קול יפה בנמוכים, שר גבוהה ומנסה "לתת" את מה שאין...?

דע את מילות השירים בעל פה!

 1. חשוב ביותר לשיר באודישן בצורה חופשית ומלאת ביטחון עצמי.
  מה שיוסיף לך אפשרות זו, היא העובדה שאתה לומד את כל מילות השירים לאודישן בעל-פה!
  זה יאפשר לך להתרכז בהוצאת הצליל, להיות מרוכז בעמידה נכונה, אפשרות להסתכל למצלמה או לעיניים של השופטים ולא לנייר המילים שאתה מנסה לקרוא.

  תתייחס לעצה זו בצורה רצינית ביותר, אפילו לזמרים שמקליטים באולפן, אני ממליץ לשיר בעל-פה, זה פשוט גורם לך להיות חופשי ומרוכז בשירה.

  תחשוב שהיית בא להופעה של זמר שאתה אוהב והוא היה מופיע עם חוברת של מילות השירים מונחת לידו והוא שר ומביט בה. זה הדבר האחרון שאתה הייתה רוצה לראות!

  בנוסף, קח בחשבון שאתה צריך להיות מודע שהשופטים ידרשו ממך להפסיק לשיר ומיד לעבור לפזמון של השיר, תהיה מוכן לתיזוזים כאלו. העובדה שאתה יודע את השירים בעל-פה ובצורה מושלמת, תיתן לך את האפשרות "לשחק" בהם.

כיצד להתכונן בצורה מקצועית לאודישן?

 1. רוב הנבחנים באודישנים של הכוכב הבא | THE VOICE ישראל | X factor israel , עברו כברת דרך כלשהי עד הרגע הגורלי, יום האודישן.

  במידה ויש לך כישרון, אני מקווה שלא תגלה אותו חודשיים לפני האודישן...
  כישרון הוא הבסיס לכל העניין, אך חובה להשקיע הרבה עבודה נכונה, מקצועית ולאורך תקופה משמעותית. אם יש לך כישרון מוזיקלי אדיר, אתה לא תהפוך לנגן פסנתר מקצועי בשנה של לימוד!

  בעונות המתקדמות של כוכב נולד, רבים המתמודדים שבאו מרקע מקצועי, כמו: הראל סקעת, מרינה מקסימיליאן בלומין, ג'קו אייזנברג ועוד. המשותף להם ולאחרים היא העובדה שהם למדו, הופיעו, הקליטו וחיו את המוסיקה באמת מעבר לשירה בבית או בחבורת הזמר השכונתית. ככל שאנו מתקדמים עם השנים, כך גם הרמה הנדרשת, גבוהה יותר.

  זמר כישרוני ובעל רצון ואמונה להצליח, יעבוד קשה שנים רבות לפני האודישנים וללא קשר לשלל תכניות הריאלטי: הכוכב הבא | THE VOICE ישראל | X factor israel. אחרי הכול הוא רוצה להיות זמר. מומלץ: לשיר גם שאתה לבד בבית, פשוט תרגיש שאתה חיי את המוסיקה בליבך ומעבר לכך תופיע עם חומר מקורי או שירים ידועים, אך תעשה זאת באופן מקצועי.
  לך ללמוד כלי נגינה/פיתוח קול, למרות שישנם זמרים כישרוניים ולמרבה הפלא פיתוח קול רק יהרוס להם את הקסם, אך זה לא המקום להרחיב בנושא).

  במידה ויש לך אפשרות, יהיה זה מעולה לעבוד עם מפיק מוסיקלי (במידה ואתה בשל) על הפקת אלבום מקורי! אתה בטח שואל, למה להשקיע כסף רב בהפקה מקורית כאשר אני הולך לתכנית ריאליטי? ובכן: אינך יודע אם בכלל תיכנס לתוכנית ובמידה וכן מי מבטיח לך זכייה?. עבודה על אלבום מקורי תיתן לך כמה יתרונות ברורים.

  1. לימוד, וניסיון בצורה מקצועית ביותר.
  2. תשיר באודישן משוחרר ומלא ביטחון, לאחר עבודה קשה על אלבום.
  3. במידה והתקבלת לתוכנית ונפלת בשלב כלשהו, תוכל לנצל את המומנטום לפרסום האלבום בצורה מהירה.
  4. תוכל לעשות סטטיסטיקה על כל השירים באלבום בכדי לדעת מה שני השירים הטובים והאהובים ביותר, שאותם תבצע באודישנים ובנוסף במידת הצורך בתוכנית עצמה.
  5. לאחר מכן תוכל לשחרר שירים אלו לרדיו, מהר ככל האפשר. "רצוי להכות בברזל שהוא חם".

הכנה גופנית ונפשית ליום האודישן

 1. לכו לישון לילה לפני האודישן בשעה מוקדמת.
  תקומו מוקדם בכדי שהקול שלכם יתחמם. תעשו פעילות ספורטיבית, בכדי שהקול שלכם ירגיש אמצע היום בשעת האודישן ולא כמו לשיר מתוך שינה.

  מומלץ לאכול משהו קל שלא יכביד על הקול ולשתות מים פושרים. כמו כן, לקחת מים פושרים אתכם לאודישן. תבצעו חימום קולי בבית לפני שאתם נוסעים (במידה ואתם מנוסים בכך). קשה לשיר על הבוקר ובנוסף באודישן, לכן הקפידו ברצינות על הכנה נכונה ביום האודישנים.

  * לפניכם תרגיל מעולה לחימום והרגעת לחץ/התרגשות לפני הכניסה לאודישן.
  1 לקחת נשימה עמוקה לתוך הבטן (לא לריאות, אלא לסרעפת) ולעצור את הנשימה ל- 10 עד 15 שניות.
  2 יש להוציא את האוויר לאט לאט. תחזרו על תרגיל זה כמה שיותר פעמים ותראו כמה הוא עוזר לחימום הסרעפת ולרוגע.

מה ללבוש ביום האודישן?

 1. לפעמים מרוב שאנחנו רוצים להרשים, אנחנו רק הורסים.
  תלבשו בגדים בהם אתם מרגישים אתם, נינוחים ואמיתיים בדיוק כמו שבחרת לכם (כך אני מקווה) שירים שאותם אתם מרגישים בלב.

  החוץ משפיע על הבפנים וכך ההפך. ישנם כאלו שמרגישים נפלא בחליפה מהודרת וכאלו בגופיה וג'ינס, הכול טוב כל עוד זה משקף את האישיות האמיתית שלכם. בנוסף, בתוכנית עצמה יהיה לכם סטייליסט, אז תוכלו להתנסות ולקחת סיכונים מחושבים.

למי כדאי לספר ולשתף על ההליכה לאודישנים

 1. למי שמאמין באנרגיות, מומלץ לספר על הרעיון ללכת לאודישן רק לאנשים שאתם מאמינים באהבתם וברצונם האמיתי בהצלחתכם.
  אתם אמורים להגיע ביום זה מלאי מוטיבציה, אמונה, ביטחון ורוגע. על תתנו לאף אחד לקלקל לכם חוויה או הזדמנות זו, בכוונה או שלא בכוונה (לא תמיד הסביבה הקרובה והאוהבת שלנו יודעת באמת מה נכון ונחוץ לנו בחיים).
  כמו מילות השיר - שמור אותי מאוהבי ומשונאי אשמר בעצמי!

מה עושים אם נכשלים באודישן?

*

 1. ובכן כמו שכתבתי בהקדמה, זמר שנולד להיות זמר, עשה הרבה לפני האודישנים (ולא בגללם) וימשיך לעשות גם אחריהם! אם אתה "מהזמרים" שמפסיקים לשיר מהסיבה שנכשלתם באודישן, כנראה שלא הייתם צריכים ללכת לשם. החיים רצופים מכשולים, אך אדם כישרוני ומאמין בדרך, "כישלון" - הוא רק "שיעור" טוב להמשך הגעה למטרה הסופית.

  ישנם זמרים רבים מוכשרים ומפורסמים במידה גדולה ביותר, שלא התקבלו למסגרת מוסיקלית זו או אחרת, אבל למרות זאת, או בעקבות זאת הם הגיעו לשיא ההצלחה שלהם!

לסיכום
*טיפ, לאחר 10 תכניות של כוכב נולד:
אם החלטתם ללכת לתוכנית ריאליטי, מומלץ מאד (ואני חושב, חובה כיום) להשקיע באלבום EP למקרה שאתם תיפלו בשלב זה או אחר (ולפי הסטטיסטיקה זה מה שיקרה) כך שיהיה לך אלבום לישווק כאשר "הברזל חם" ולא לעשות זאת חודשים לאחר מכן כאשר אתם נעלמים מאור הזרקורים!

תהיו אתם, תאמינו, תשאפו, תהיו חדורי מוטיבציה, תיקחו דוגמאות מאנשים מצליחים, תקראו ספרים שיחדירו בכם כוח נפשי, כגון: הסוד וכוחו של התת מודע. אל תתנו לחלום האמיתי שלכם להתמוסס, תנצלו את הגיל והכישרון שלכם, כי הזמן הוא רגע שחולף ולא חוזר לעולם! בהצלחה לכולכם.

עוד כתבות שיעניינו אותך
אם אהבתם את המאמר, אתם מוזמנים לשתף

מוזמנים לשתף ואם יש לכם שאלה מקצועית ניתן לשאול דרך המייל


מוזמנים לשתף אם אהבתם את המאמר
האם כדאי לגשת?