שיווק בפייסבוק טיפים למשתמש

שימוש נכון בפייסבוק לצורך קידום מקצועי


מאת: דודי תמיר | עדכון אחרון: 30/9/2019

שיווק בפייסבוק

הקדמה:
אין אחד מכם שלא מכיר את, פייסבוק! הייתי אומר שאתם מבלים שם זמן רב ביותר, אבל ואבל גדול מאד,
אין לכם מושג כמה "מלחמות" יצא לי (בשנים האחרונות) לנהל עם זמרים שאותם אני הפקתי, בנושא, ניהול נכון בפייסבוק ובאינטרט בכלל. לפעמים אני אומר לעצמי: "אני חולם או שזו מציאות מטורפת"? כלומר: השקעתם כסף בהפקת אלבום וכמות הנזק השיווקי שאומנים גורמים לעצמם (ולא מדובר כאן בהוצאה כספית נוספת) היא עצומה ולפעמים לא ניתן "להחזיר את הגלגל" לאחור... רק למי מכם שניסה להיות בעל עסק או עצמאי, יכול להבין כמה קשה למתג את עצמך וכמה קל להרוס את "המגדל" של עצמך".

לפניכם הטיפים הכי חשובים לשיווק בפייסבוק - עשה ועל תעשה!

מומלץ לקרוא ברצינות רבה1. תתייחס לכרטיס האישי שלך כעמוד שממתג אותך כאומן, כלומר:
אנשים לא צריכים לראות ”בקיר שלך“ שאתה משחק פוקר כל היום או כותב כל מיני סטטוסים לחברה או מכניס אין סוף קישורים מיוטיוב או מכל אתר אחר שלא קשור לקידום המטרה שלך!2. תכניס תמונת פרופיל ותחשוב שזאת התמונה שמייצגת אותך לעולם, כן לעולם חביבי! בדיוק כמו שאת\ה רוצה להראות טוב בחתונה שלך, כך אתה צריך להראות בתמונת פרופיל שמקדמת את העסק שלך.

* חובה להוציא כמה שקלים וללכת לצלם מקצועי בכדי לעשות כמה תמונות ממתגות...
אין לכם מושג כמה אנשים אוהבים להביט בחומרים שאתם מעלים. מה שחודר לתת המודע שלהם הוא המסר שאתם מעבירים להם, אז תחליטו טוב טוב טוב, איזה מסר אתם רוצים להעביר?3. על תערבב תמונות של המשפחה שלך בכרטיס השיווקי שלך (או מעט מאד).
זה מעניין את החברים שלך אבל לא נותן תחושה שאתה אכן מנהל את עצמך כאומן שהולך להצליח!
ואם אתה בכל זאת מעלה תמונות כאלו, תשתדל לברור אותן בצורה מבוקרת ביותר.4. על תעלה שירים שלך או קליפים לערוץ פייסבוק עצמו אלא רק לקשר אותם דרך ערוץ היוטיוב שלך!
מנוע החיפוש גוגל, לא קורא את הנתונים מפייסבוק ולכן במידה ותעלו שירים למנוע של פייסבוק אתם מפסידים קידום חשוב.
בפרק של קידום ביוטיוב אני מפרט בצורה יסודית על כך.5. תכתוב על עצמך בכרטיס הפייסבוק בצורה מקצועית שתיתן את התחושה שאתה אכן זמר\ת מקצועי.
לפעמים קשה לך להבין שההצלחה מתחילה לא כאשר אתה כבר מפורסם, אלא כאשר אתה מתחיל מהתחלה.
"על תחפשו את הדרך להצלחה תחפשו את ההצלחה שבדרך"!6. תאסוף כמה שיותר חברים לכרטיס שלך, הם ישמשו אותך בהמשך הדרך לצורך:

* הצבעות לתחנות הרדיו השונות. * אפשרות לפרסם ארוע בפייסבוק ולהזמין את החברים. * החברים שלך יכולים לשתף חומרים שאתה מעלה בכרטיס הפייסבוק שלהם. * חשיפה, חשיפה, חשיפה - זה כל העיניין. * כאשר גולשים רואים שהרבה אנשים מצטרפים אלייך = זה מעניק תחושה טובה. בדיוק כמו כדור שלג בסערה...7. במקום לשחק, לצוטט, לשבת סתם ולבהות בכרטיסים של אחרים, תלמדו ותתעסקו איך לקדם את עצמכם.
זהו תהליך מעניין וכאשר מתחילים להבין כמה "כוח" יש בשיווק ברשת וכמה אתם יכולים להרוויח מהידע הזה, אתם פשוט לא תבינו איך לא עשיתם זאת עד עכשיו!8. תפסיקו להתבייש ולהגיד: מה החברים שלי יגידו עליי. תאמינו לי, תשאירו את החברים ”מחוץ“ להגשמה העצמית שלכם.
כמה שזה נשמע מוזר, הם רק יגרמו לכם לכישלון! שאני רוצה להצליח בדבר מה אני ”מתנתק“ מהסביבה שלי ומתחבר להצלחה שלי בתוכי!9. תדמיינו מה יקרה לאחר שנה או שנתיים כתוצאה מהתמדה ועבודה נכונה, ולא לצפות לנס לאחר חודש.10.תתמידו באופן קבוע ועל תעצרו לרגע אחד. "אם אתם זורעים זרע של תפוז לא יגדל לכם לימון"...
אני מקווה שתתחילו להפנים ולבצע את המסרים הללו, כי ההצלחה מתחילה בחשיבה שלכם.11. כרטיס אישי יכול להכיל עד 5000 חברים, לכן, מומלץ במגביל לפתוח עמוד פייסבוק מקצועי!
אתם חייבים להבין שזהו "מסע" ולא בום והגענו. למי מכם שההתמדה, סבלנות, נחישות, יזמות, הן רק אוסף מילים משעמם, אני הייתי מציע לכם לפרוש עכשיו!12. את עמוד הפייסבוק (עמוד ולא כרטיס) רצוי לעצב בצורה מכובדת ולנהל אותו בקפידה יתרה!
כל ההנחיות שרשמתי לכרטיס שלכם נוגעות גם לעמוד שלכם ואף הרבה יותר.לסיכום:
הבאתי לכם את תמצית הסעיפים החשובים ביותר (לצערי, מנסיוני הרב).
ניתן לכתוב מאמרים של עוד עשרות עמודים הכוללים פונקציות רבות - אך אם תתחילו בבסיס הנ"ל, אני בטוח שתעלו על "השביל" הנכון להצלחה המקצועית שלכם.

צור קשר דרך כפתור הווצאפ באתר

מוזמנים לשתף
דודי תמיר

image name
מפיק מוזיקלי, מרצה לסאונד והפקה.למד ב-Berklee college of music.

מוזמנים לקרוא מאמרים מקצועיים שלי במגוון תחומי המדיה לאמנים ואנשי סאונד 👈 לכל המאמרים >> >>


עוד כתבות שיעניינו אותךפרק ד - טוויטר

The Sound You Dream of Is The Sound You Get

.We Make Music&Clips You Won't Forget

לימודי סאונד אונליין הראשון והמקצועי בישראל

עמוד הבית של האולפן